Нюкасъл подпечата оставането си в Премиър лийг (видео)

Феновете на Нюкасъл могат да бъдат спокойни за краткосрочното бъдеще на любимия си тим. “Свраките” победиха с 1:0 като гост Лестър и вече няма никакво съмнение, че ще запазят елитния си статут. На теория отборът на Рафаел Бенитес все още не се е спасил, но на практика има преднина от 10 точки пред 18-ия Кардиф Сити и изглежда невъзможно да изпадне.

В герой за “джордитата” на “Кинг Пауър Стейдиъм” се превърна Айосе Перес. Испанецът се разписа с глава в 32-ата минута, като това беше първото му попадение на чужд терен през кампанията. След почивката домакините натиснаха сериозно, но пропиляха и малкото чисти положения пред вратата на Мартин Дубравка.

Лестър влезе в двубоя след серия от 4 поредни победи и като основен фаворит за 7-ото място, но тимът на Брендън Роджърс така и не успя да се справи с много стабилната игра в защита на гостите. Нюкасъл записа едва трета победа като гост през сезона и се изкачи на 13-а позиция в таблицата.

Домакините привидно доминираха, но можеха да се окажат догонващи след мощен изстрел от фаул на Хосе Саломон Рондон от около 35 метра. Топката обаче срещна напречната греда. Куражът на гостите бе възнаграден малко по-късно. Мат Ричи центрира от левия фланг, а Айосе Перес отклони топката и я насочи към далечния ъгъл на вратата, правейки безпомощен Каспер Шмайхел.

Въпреки че владееха топката в 70% от игровото време, домакините трудно стигнаха до удари към вратата, пазена от Дубравка. Словашкият страж се справи с шут на Харви Барнс и изстрел на Бен Чилуел в началото на мача, а след почивката отбраната на Нюкасъл не остави никакви шансове на Джейми Варди и компания. Само веднъж звездата на “лисиците” се отскубна в наказателното поле след пас на Юри Тилеманс, но прати топката в аут.

След двубоя Рафа Бенитес заяви, че отборът му е бил перфектен в тактическо отношение, но отново не даде категоричен отговор дали ще остане на поста си и през следващия сезон. Неговият колега Брендън Роджърс пък призна, че защитата на Нюкасъл е свършила отлична работа, а футболистите на Лестър не са могли да намерят верните решения в последната третина на терена.