Солскяер: Този сблъсък няма да бъде решен, докато не изиграем 90-те минути на "Камп Ноу"

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Оле Гунар Солскяер е сигурен, че неговият отбор може да постигне такъв резултат в първия 1/4-финален сблъсък от ШЛ с Барселона, с който да остане в битката до самия края на реванша на "Камп Ноу". Норвежецът твърди, че неговите футболисти са уверени след резултата с Пари Сен Жермен в Париж и могат дори да спечелят отличието.

"Всеки следващ мач е най-големият. Разбира се, когато се наложи да се изправим срещу Барселона, с качеството, което има  в този състав, знаем, че е нужно да повишим нивото на нашето представяне. Не го направихме срещу ПСЖ у дома, но резултатът в реванша дава увереност на футболистите и феновете.
Какъв план можеш да имаш, за да спреш един от най-добрите в света? През този сезон играхме срещу Роналдо, Мбапе и Азар. Сега Коутиньо и Меси ще държат нашите бранители нащрек. Ще видим как ще се справим. Ще бъде трудно да го спрем, но няма нищо невъзможно. Няма да играе Меси срещу Юнайтед. В този отбор са и Суарес, Коутиньо, Видал - толкова много добри играчи. Не можем да се фокусираме само върху един, а върху целия състав.
Сами си осигурихме възможност да се борим за топ 4. Никой не мислеше, че това е възможно. Възможно е да спечелим и Шампионската лига. Ще трябва да имаме късмет и да играем на ръба на възможностите си. Не бих казал, че да спечелиш Шампионската лига е по-лесно от това да се класираш в топ 4. Шампионската лига предлага много изненадващи резултати. Този спор няма да бъде решен, докато не изиграем 90-те минути на "Камп Ноу". Трябва да се представим възможно най-добре и да постигнем резултат, който да ни даде увереност за реванша.

Един срещу друг излизат два отбора, които винаги представляват голова опасност. Атакуващите играчи са фантастични, но и защитниците също са качествени. Мисля, че всички ще са щастливи, ако направим 3:3 и в двата мача и след общ резултат 6:6 има дузпи на "Камп Ноу", коментира Солскяер.