Болоня пречупи Киево с две дузпи за три минути

Отборът на Болоня постигна класически успех (3:0) над обезкървения Киево в среща от 31-ия кръг на Серия “А”. Две от попаденията паднаха в рамките на три минути. На два пъти точен от бялата точка бе Ерик Пулгар (65’ 68’), а Дийкс в 89-ата вкара третото попадение в срещата.
Поражението все още не е сложило край на математическите шансове за спасение на Киево, който е последен, а Болоня изплува от зоната на изпадащите и вече заема 17-а позиция.

В 10-ата минута гол на Рикардо Орсолини от състава на Болоня бе отменен след намесата на ВАР. По-добрите действия на домакините продължиха и в следващите минути, но нови два удара на Орсолини бяха отразени от Стефано Сорентино. През втората част Болоня все пак стигна до два гола в рамките на три минути. И двете попадения бяха отбелязани от Ерик Пулгар, и двете след точно изпълнение на дузпа.

В 65-ата минута полузащитникът превърна в гол дузпа, отсъдена за нарушение на Федерико Барба срещу противников играч, а в 68-ата Марко Андреоли задържа Никола Сансоне, който падна в наказателното поле. Лука Пиарето отсъди втори наказателен удар, от който Пулгар се възползва за втори път. В 79-ата минута Матиа Бани остави Киево с човек по-малко след втори жълт и респективно червен картон за много закъсняло нарушение на тъча. В 89-ата минута Дийкс вкара третия гол във вратата на Сорентино за крайното 3:0.