Феноменален обрат прати Уотфорд на финал

Уотфорд осъществи изключителен обрат срещу Уулвърхамптън и ще играе на финала на Купата на Англия. “Стършелите” губеха с 0:2 до 79-ата минута, но успяха да изравнят с попадения на Деулофеу и Дийни в последните секунди, за да вкарат мача в продължения, като полуфиналът за ФА Къп завърши 2:2 в редовното време. В 104-ата минута отново Деулофеу се разписа и донесе победата на своя тим.

“Вълците” имаха инициативата в голяма част от мача. Те водеха с 1:0 на почивката след гол на Дохърти, а през втората част Хименес направи 2:0 и те се виждаха победители преди да започне обрата.

Уотфорд прекъсна серия от четири поредни загуби на “Уембли” и ще играе във финала за първи път от 1984 г. Тимът на Хави Грасия ще се изправи срещу Манчестър Сити в битка за трофея на 18 май.

Звездата на вечерта се казваше Жерард Деулофеу, който се появи в игра в 66-ата минута. 25-годишният испанец вкара изключителен гол, с който върна тима си в мача. Последва натиск на Уотфорд, който притисна съперника. В заключителните секунди Дендонкър събори Дийни в наказателното поле и съдията след консултация с ВАР посочи бялата точка. Капитанът на “стършелите” уверено прати топката в мрежата и мачът в продължения. Деулофеу бе изведен отлично в 104-ата минута от Грей с прецизен удар покрай Руди направи резултата 3:2.

УОТФОРД - УУЛВС 3:2

0:1 - Дохърти (36)

0:2 - Хименес (62)

1:2 - Деулофеу (79)

2:2 - Дийни (94-д)

3:2 - Деулофеу (104)