Селта пак го направи! Оцеляването е с една крачка по-близо (видео)

Надигналият се от кризата тим на Селта записа втора поредна победа у дома и осем кръга преди края напусна зоната на изпадащите в Примера дивисион. В среща от 31-вия кръг “небесносините” обърнаха Реал Сосиедад от 0:1 до 3:1 и изпревариха Валядолид и Виляреал. На бившия отбор на Любослав Пенев му трябваше такъв обрат и при предишното домакинство на Виляреал - от 0:2 до 3:2. Както и тогава, така и сега точни за победителите бяха Яго Аспас на два пъти и Максимилиано Гомес.

В дъждовната вечер във Виго Селта имаше предимството да играе с човек повече от 58-ата минута, когато Вилиан Жозе беше изгонен с директен червен картон за удар без топка.

Точно бразилецът беше дал преднина на Сосиедад от дузпа в 32-ата минута.

Аспас изравни в 51-вата - също от наказателен изстрел, отсъден за нарушение срещу самия него.

Численото превъзходство доведе до втори гол за Селта в 70-ата минута, когато испанският национален нападател се вклини в атака и засече подаване на Уго Майо - 2:1.
Аспас даже вече е най-резултатният испанец в Ла Лига през кампанията с 15 попадения.
В 75-ата минута Реал можеше да се върне в срещата, след като Лука Сангали нанесе много тежък удар от въздуха, но Рубен Бланко направи едно от спасяванията на вечерта.

Баските обаче не съумяха да затруднят повече своя съперник, а в добавеното време Макси Гомес даже ги прониза още веднъж - 3:1.

Реал Сосиедад е на 11-а позиция и теоритично има шансове за влизане в зона “Европа”, но по-скоро ще доиграва сезона.