Прекрасен гол на Роке Меса тласна Севиля към късен успех (видео)

Тимът на Севиля трябваше да чака до самия край на двубоя си срещу Валядолид, за да материализира превъзходството си за успеха с 2:0 като гост в среща от 31-вия кръг на Ла Лига. Победата означава, че отборът на Хоакин Капарос продължава да бъде на точка от санзацията Хетафе, който към момента заема последната четвърта квота за участие в Шампионската лига. След две седмици предстои директен сблъсък между двата състава.

Гениално попадение на Роке Меса в 84-ата минута наклони везните в полза на севилци, а в добавеното време Мунир Ел Хадади заби втори гол.

Съставът от Андалусия превъзхождаше своя опонент, но все нещо пречеше за влизането на кълбото в мрежата. В 10-ата минута Габриел Меркадо нацели гредата след центриране в наказателното поле. В 34-ата Висам Бен Йедер реализира след ново изсипване на топката пред Жорди Масип, но съдията не зачете попадението заради нарушение на Франко Васкес секунди по-рано.

Фрапантен пропуск направи Бен Йедер в 50-ата минута, когато топката му беше подадена на празна врата, но той стреля над гредата.

Играчите на Валядолид можеха да накажат съперника в 69-ата минута, но тогава Хуан Сориано показа отличен рефлекс при коварен шут до гредата.

В 80-ата минута Капарос вкара своя коз Роке Меса, който веднага опрадва очакванията. Техничарят се отличи с майсторско изпълнение в 84-ата минута и Севиля излезе напред.

После домакините не успяха да стигнат до чиста ситуация, а в продължението Мунир ги прониза още веднъж.

Поражението е лоша новина за Валядолид, защото отборът вече е само на точка от първия отбор под чертата - Селта.