Де Роси остави живи мечтите на Рома за Шампионската лига (видео)

Отборът на Рома остави живи мечтите си за зона Шампионска лига, след като постигна ценна победа с 1:0 като гост на Сампдория в двубой от 31-ия кръг на Серия А. Успехът за водения от Клаудио Раниери тим донесе ветеранът Даниеле де Роси четвърт час преди края. С успеха Рома събра 51 точки и изостава на 1 от четвъртия Милан. С 51 е и Аталанта, който има мач по-малко. Утре тимът от Бергамо гостува на Интер и при успех ще измести "росонерите" от последното място, даващо право на участие в ШЛ.

Временният треньор на Рома Клаудио Раниери не можеше да разчита в този мач на Алесандро Флоренци, Хавиер Пасторе и Давиде Сантон, които са контузени. Стефан Ел Шаарауи пък започна като резерва. В средата на терена се завърнаха след наказание Даниеле де Роси и Костас Манолас. Атаката на "вълците" води бившият играч на Сампдория Патрик Шик, на когото бе даден шанс да блесне в позната обстановка.
Първата възможност за гол беше пред домакините в шестата минута, след като Фабио Куалярела засече центриране на Сапонара в наказателното поле, но топката мина над вратата. Играта продължи да бъде много открита, като и двата отбора имаха своите шансове. В 21-ата минута Джъстин Клуиверт стреля, но не намери целта.
В 28-ата минута пред Николо Дзаниоло се откри шанс да нанесе удар след центриране в наказателното поле, но беше бързо затворен от двама играчи в синьо. Генуезците отговориха с атака, завършила с прибързан и неточен удар. В 35-ата минута Браян Кристанте нанесе удар към вратата на Сампдория от трудна позиция, но не намери целта.
В 39-ата минута Куалярела отправи опасен удар, но Манолас успя да отклони топката. В края и гостите се активизираха, но почивката дойде при 0:0.

Втората част започна с добра възможнот пред Патрик Шик, който успя да стреля с глава. Сампдория бързо обаче си върна инициативата и отново стана по-опасният тим на терена. Сапонара стреля, малко преди да бъде заменен.
С наближаването на края треньорите на двата тима прибегнаха до смени, а в игра за Рома са появиха Стефан Ел Шаарауи и Един Джеко. 15 минути преди края Рома стигна до гол след статично положение. Александър Коларов центрира от корнер. Патрик Шик успя да насочи топката с глава към вратата, Джеко се размина с нея, но дебнещият Даниеле де Роси успя с бедро да я вкара във вратата. След намесата на ВАР голът беше зачетен, тъй като имаше съмнения за засада.

Самп така и не намери отговор, докато в заключителните минути и гредата спаси домакините от второ попадение след изпълнение на корнер от Дзаниоло. В 91-ата минута Габиадини пропиля добра възможност, като стреля прибързано с глава. Дълбоко в добавеното време капитанът на Сампдория Фабио Куалярела можеше да донесе равенството, но не успя да отиграе добре подаване на Дефрел пред вратата и така Рома се поздрави с ценния успех.
Сампдория - Рома 0:1
0:1 - Де Роси 75
Сампдория: Аудеро, Сала, Андерсен, Тонели, Муру, Пран, Виейра, Линети, Сапонара, Куалярела, Дефрел.
Рома: Миранте, Карсдорп, Манолас, Фацио, Коларов, Де Роси, Кристанте, Пелегрини, Дзаниоло, Пелегрини, Клуиверт, Шик.