Витоша (Бистрица) не се затрудни в Стара Загора, Гъргоров с първи гол за "тигрите" (видео)

Отборът на Витоша (Бистрица) постигна успех с 2:0 над Верея в сблъсък от 28-ия кръг на Първа професионална лига. Попаденията за футболистите на Росен Кирилов реализираха Григор Долапчиев (12) и Емил Гъргоров (80). Това е трета поредна победа за "тигрите" в Стара Загора от началото на сезона.

Първото опасно положение на стадион "Трейс Арена" бе пред вратата на домакините. Емил Гъргоров центрира от фаул, но защитата успя да изчисти. Кълбото обаче се върна в Бадема, който центрира на втората греда към Юлиян Попев, но опитният бранител не успя да засече топката.

В 12-ата минута "тигрите" стигнаха до гол в мрежата на Верея. Лъчезар Котев изведе Гъргоров, който стреля, Кацарев изби, но при добавката Григор Долапчиев с глава заби третия си гол в Първа лига.

В 23-ата минута Иван Вълчанов пробва да се разпише от пряк свободен удар, но опитът му не затрудни Кацарев. Десет минути по-късно отново Вълчанов имаше шанс да се разпише, но крилото стреля право в тялото на стража на домакините.

В 35-ата минута “тигрите” направиха пореден голям пропуск. Василиевич подари топката на Гъргоров, който се озова сам срещу вратаря, но Кацарев отрази удара му с крак.

В 50-ата минута Попев стреля силно от близка дистанция, но отново крайният бранител не успя да намери целта. Шест минути по-късно домакините можеха да изравнят. Денислав Станчев стреля технично от дистанция, но коженото кълбо срещна напречната греда, а при добавката Желязков от близка дистанция не успя да намери очертанията на вратата.

В 76-ата минута резервата Даниел Кутев шутира добре, но за пореден път коженото кълбо не пожела да влезе в мрежата на старозагорци за втори път.

Логичното се случи в 80-ата минута, когато Юлиян Попев центрира в наказателното поле към Емил Гъргоров, който от близка дистанция заби първия си гол с екипа на “тигрите”.

До края на срещата не се случи нищо интересно и логично битката между двата тима завърши без нови попадения.

В следващия кръг от група “А” Витоша приема Етър в Бистрица, а Верея ще пътува до Враца, за да се изправи срещу Ботев.

ВЕРЕЯ - ВИТОША 0:2