Вече нищо не може да помогне на последния в Германия (видео)

Отборът на Хановер 96 вече може да планира участието си във Втора Бундеслига, след като записа седма поредна загуба и шест кръга преди края остава твърдо на последна позиция в германския елит. Даже 16-ото място, което праща на бараж, вече е на 7 точки. Този път футболистите на Томас Дол започнаха добре при гостуването си на Волфсбург и поведоха с 1:0, но след това бяха пометени с три безответни гола.

Едно от малкото хубави неща в тима този сезон - откритието Хендрик Вейдант, вкара в 30-ата минута, но слабостта на “96” си пролича веднага, защото само две по-късно домакините изравниха чрез Ренато Щефен.

Шансът на Хановер за нещо беше пропилян в началните минути на втората част, когато Генки Харагучи пропусна две положения.

След това натискът на Волфсбург доведе до още две попадения. Отново Щефен се оказа на точното място и в 71-вата вкара за 2:1, а в 78-ата левият бек Жером Русийон се включи в атака и направи 3:1.

С тази победа “вълците” отново са в зона “Европа” и имат големи шансове да се преборят за място в топ 6.