ВАР-дузпа в 99-ата приближи Айнтрахт до голямата цел (видео)

Устремилият се към участие в Шампионската лига Айнтрахт (Франкфурт) изтръгна победа с 2:1 при гостуването си на Шалке 04 в мач от 28-ия кръг на Бундеслигата. Дълбоко в добавеното време, когато даденото от рефера продължение отдавна беше изтекло, се стигна до спорна ситуация, при която съдията Саша Щегеман отсъди наказателен удар в полза на “орлите”, който беше реализиран от Лука Йович в 99-ата минута. Тогава Даниел Калиджури игра с ръка в наказателното поле, а след проверка чрез ВАР арбитърът беше категоричен в решението си. То обаче изнерви домакините, който дълго спориха със съдиите. Наставникът Хууб Стевенс дори нахлу на терена и се разкрещя на съдиите.

С тези три точки Айнтрахт се утвърждава на четвърта позиция и има 5 точки аванс пред Борусия (Мьонхенгладбах), който е с мач по-малко. Шалке пък е на 14-а позиция, но вече на 5 точки от 16-ия Щутгарт, който към днешна дата би играл плейоф за оцеляване.

Анте Ребич накара целия стадион да му ръкопляска с технично изпълнение в 13-ата минута, с което Айнтрахт поведе в резултата. Минута по-късно централният защитник на Франкфурт Мартин Хинтерегер стреля от центъра и за малко да накаже излезлия напред Александер Нюбел.

Само осем минути по-късно обаче Суат Сердар изравни - 1:1.

В 32-ата минута Ребич по-скоро беше фаулиран в наказателното поле на “миньорите”, но дори след ВАР реферът отсъди, че това не е дузпа.

Последва дълъг период на игрово превъзходство на Айнтрахт, но пък най-големите опасности създадоха домакините чрез Калиджури и Сердар.

Така се стигна до драматичния финал на двубоя. В четвъртата минута от продължението Сердар беше изгонен за втори жълт картон, а след това дойде и ситуацията с дузпата, която Йович превърна в победен гол.

През идната седмица Айнтрахт гостува на Бенфика в първи дуел от 1/4-финалите в Лига Европа.