Ибрахимович наказа и Ванкувър

Лос Анджелис Галакси спечели четвъртата си победа в пет мача от началото на сезона в Мейджър Лийг Сокър. Калифорнийци надвиха с 2:0 Ванкувър Уайткепс далеч от дома, а в основата на триумфа очаквано бе Златан Ибрахимович, който продължава да показва отлична форма.

37-годишният шведски нападател бе замесен и в двата гола за Ел Ей - първо асистира на Даниел Стерес след отличен индивидуален рейд отдясно, в следствие на който центрира и качи топката на главата на съотборника си за 1:0 в 63-ата минута. Малко след това Ибра удвои, реализирайки четвъртия си гол за сезона. Таранът се пребори за висока топка около точката на дузпата и след само едно докосване порази противниковата врата за 2:0 в 71-ата минута.

Галакси е на второ място в Западната конференция с 12 точки от 15 възможни.