Финалният щурм на Ливърпул разби съпротивата на Саутхамптън

Отборът на Ливърпул победи Саутхамптън с 3:1 като гост в петъчния двубой от 33-ия кръг на Висшата лига. Шейн Лонг (9') даде преднина на домакините, но мърсисайдци стигнаха до успеха след обрат и голове на Наби Кейта (36'), Мохамед Салах (80') и Джордан Хендерсън (86').

Юрген Клоп бе направил две промени в халфовата линия на гостите след победата с 2:1 над Тотнъм - Фабиньо и Наби Кейта замениха Джеймс Милнър и Хендерсън. В предни позиции действаха познатото трио - Салах, Роберто Фирмино и Садио Мане.

Колегата му Ралф Хазенхютъл излезе с петима бранители, като също бе предприел две промени в своя състав в сравнение с успеха над Брайтън с 1:0. Стюърт Армстронг и Дани Ингс (който отсъства, защото е собственост на съперника) бяпа отстъпили местата си на Яник Вестегорд и Шейн Лонг.

Още при първата си възможност домакините откриха резултата в своя полза. В 9-ата минута Райън Бертранд центрира, а Пиер-Емил Хьойберг отклони с глава към Лонг, който се разписа. В 16-ата Мане стреля с глава, Ангъс Гън изби, а при добавката Кейта нацели страничната греда. Три минути по-късно грешка на Трент Александър-Арнолд можеше до доведе до втори гол за "светците", които обаче стигнаха само до корнер.

В 36-ата минута мърсисайдците успяха да изравнят. След продължително нападение Александър-Арнолд центрира, а Кейта засече с глава, за да отбележи първото си попадение с екипа на тима. В ранния етап на атаката обаче Салах беше в положение на засада, което не беше забелязано от съдийската бригада. До почивката играчите на Ливърпул потърсиха втори гол, но безрезултатно.

В 57-ата минута Кейта падна в наказателното поле, претендирайки за дузпа, но такава не беше отсъдена. След още 10 минути се откри добра възможност пред Фирмино на метри от вратата, но противников играч блокира удара му. В 80-ата Ливърпул осъществи опасна контраатака, при която Салах взе топката от центъра, спринтира до линията на наказателното поле и със силен шут прекъсна головата си суша от 8 мача. По този начин той стана и играчът, достигнал най-бързо до 50 гола за мърсисайдци. Направи го в 69 срещи, задминавайки 72-те на Фернандо Торес. В 86-ата минута влезлият като резерва Хендерсън оформи крайното 3:1 след асистенция на Фирмино.

С трите точки днес Ливърпул събира 82 и си връща лидерството от Манчестър Сити, който е с 80 пункта и мач по-малко. Саутхамптън остава 16-и в подреждането с 33 точки.

САУТХАМПТЪН - ЛИВЪРПУЛ 1:3