Нефтохимик и Хебър може да се класират за финала още днес

Два решителни мача от полуфиналния плейоф в Суперлигата при мъжете предстоят в днешния петъчен ден, 5 април.

71 ЦСКА - Нефтохимик

Волейболистите на Нефтохимик 2010 (Бургас) приемат ЦСКА в трети мач между двата тима от серията. Двубоят е от 18:30 ч. в бургаската зала „Младост“. Срещата е телевизионна, като ще бъде предавана пряко по Diema Sport 2. Шампионите водят на ЦСКА с 2-0 победи в полуфиналната серия, след два успеха в София с 3:2 и 3:0 гейма. Нова победа днес на свой терен ще ги класира за финал. Успех на „червените“ ще удължи серията, като ще има четвърти мач на 6 април.

Волейболистите на Добруджа 07 (Добрич) домакинстват на Хебър (Пазарджик) също в трета среща между двата тима от полуфиналния плейоф. Добруджанци отстъпиха на първенеца от редовния сезон два пъти при гостуването в Пазарджик с по 0:3 гейма и изостават с 0-2 в серията. Сега те ще се опитат да направят нещо на свой терен и да запишат поне един успех срещу съперника. Съставът на Хебър пък излиза за затваряне на серията, като нова победа ще го класира на финал в Суперлигата.