Страхотно изпълнение измъкна Ривър в Бразилия

Шампионът на Южна Америка Ривър Плейт се спаси от загуба в гостуването си на бразилския Интернасионал от третия кръг на груповата фаза на Копа Либертадорес. "Милионерите" стигнаха до 2:2, след като губеха с два гола още в 30-ата минута. Благодарение на отлично изпълнение на две статични положения - дузпа и фаул, аржентинците си тръгнаха с точка от Порто Алегре.

Играчите на Марсело Гаярдо, които стартираха защитата на трофея с две равенства - Алианс Лима (1:1) и Палестино (0:0), допуснаха два бързи гола срещу лидера в групата, който имаше актив от шест точки преди мача.

Николас Лопес даде аванс на "червените" в 12-ата минута, когато засече топката с коляно след удар на негов съотборник. Бившият нападател на Рома и Удинезе се изплези подобно на Дарио Бенедето, който стори това в лицето на Монтиел във финала на предното издание на Либертадорес в Мадрид, докато празнуваше попадението си. Това беше трети гол на уругваеца в турнира.

Халфът Еденилсон пък взриви трибуните след светкавична контраатака в 31-ата минута, като нещата за Ривър станаха доста сложни. Малко преди края на първата част гостите получиха право да изпълнят дузпа, тъй като Еденилсон игра с ръка в наказателното поле на домакините.

Лукас Прато беше точен и намали. През втората част резервата Диего Де Ла Крус със страхотно изпълнение на фаул изравни.

Уругваецът прати топката в горния десен ъгъл на вратаря Ломба и спаси Ривър от загуба, разочаровайки домакините, които пропуснаха шанс да имат пълен актив навръх своя 110-и рожден ден. Шампионите обаче останаха без победа в турнира от финала срещу Бока Хуниорс, която дойде след продължения, и останаха на трето място с три точки. Вторият Палестино има четири, а лидерът Интернасионал е със 7.