Рома така и не разбра как да победи Фиорентина (видео)

Отборите на Рома и Фиорентина завършиха наравно 2:2 на “Олимпико” в среща от междинния 30-и кръг на Серия “А”. Гостите от Флоренция на два пъти повеждоха чрез Герман Пецела (12’) и Жерсон (51’), но домакините изравняваха благодарение на Николо Дзаниоло (14’) и Диего Пероти (57’). Това беше трети мач помежду им през този сезон, като “вълците” така и не записаха успех над опонента си. През есента двата тима замършиха 1:1, а на 1/4-финала на Купата на Италия “Ла Виола” отнесе със 7:1 римляните.

В 12-ата минута Пецела се оказа най-съобразителен при изпълнение на корнер и откри резултата в полза на гостуващия тим, но само 120 секунди по-късно Дзаниоло възстанови паритета. В 51-ата минута Жерсон отново даде преднина на Фиорентина с топовен шут отдалече, ала в 57-ата Пероти с безкомпромисен удар оформи крайното 2:2, с което двата отбора си поделиха точките.

Рома е 8-ми с 48 пункта, колкото имат и Аталанта, Лацио и Торино, които обаче са с по-добра голова разлика. Фиорентина е 10-и в класирането с 39 точки.