Челси се доближи до четворката (видео)

Челси постигна убедителна победа с 3:0 над Брайтън на “Стамфорд Бридж”. Оливие Жиру откри резултата в 38-ата минута, а след почивката красиви голове на Еден Азар и Рубен Лофтъс-Чийк оформиха класическия резултат.

Лондончани се изкачиха на пето място, но битката за третото и четвъртото място става все по-ожесточена. “Сините” имат равен брой точки с Арсенал, изостават с една от Тотнъм и водят с две на Манчестър Юнайтед.

Брайтън засега се държи на пет точки над опасната зона, като тази седмица се готви за полуфинала си в Купата на Англия срещу Манчестър Сити, който е в събота.

Маурицио Сари пусна като титуляр Калъм Хъдсън-Одой, който стартира за първи път в мач от Висшата лига. Именно той изработи първия гол, като преодоля Нокер и намери Жиру, който прати топката в мрежата. Французинът пък за първи път започна сред стартовите 11 в среща от първенството за 2019 г. и това бе едва вторият му шампионатен гол за този сезон.

След почивката Челси продължи да доминира, а интригата в мача приключи след час игра, когато Азар се разписа за 2:0. Белгиецът получи топката от Лофтъс-Чийк и с красив удар прати топката в мрежата. Три минути по-късно ролите се размениха и Азар намери английския национал, който отбеляза петия си шампионатен гол, въпреки че има само два мача като титуляр.

ЧЕЛСИ - БРАЙТЪН 3:0
1:0 - Жиру (38)
2:0 - Азар (60)
3:0 - Лофтъс-Чийк (63)