100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:4

Вердер отстреля Шалке 04 за пореден път и ще играе полуфинал (видео)

Радващият се на силна серия отбор на Вердер (Бремен) е последният полуфиналист в турнира за Купата на Германия. Тимът на най-добрия наставник в страната за 2018-а година Флориан Коофелт надвиха Шалке 04 с 2:0 като гост с попадения след почивката, с което се присъединява към Хамбургер ШФ, РБ (Лайпциг) и Байерн (Мюнхен), които по-рано си заслужиха място в следващата фаза.

Вердер се доказа като по-стойностен тим и затвърди превъзходството над изнемогващия клуб от “Фелтинс Арена”. През настоящата кампания в Бундеслигата бременчани вече на два пъти бяха надигравали Шалке - пак с по два гола разлика.

Първото полувреме беше скучно, а зрителите видяха нещо интересно чак в добавеното време, когато Йоханес Егещайн пропусна да порази мрежата на “миньорите”.

Втората част започна с шанс пред Насим Бужелаб от Шалке, а в 52-ата Гуидо Бургщалер дори удари греда. След това обаче футболистите в сини екипи не продължиха в същия дух.

В 65-ата минута косовският ас на Вердер Милот Рашица изстреля топката в мрежа с хубав шут и гостите поведоха. След още седем минути се разписа и Дейви Клаасен и всичко вече беше ясно.

В последната минута на редовното време халфът на гостите Нури Шахин беше изгонен за втори жълт картон, но отборът от Гелзенкирхен отдавна се беше предал.

Мачовете за място на финала ще се изиграят на 23 и 24 април, а жребият ще бъде теглен на 7 април.

ШАЛКЕ 04 - ВЕРДЕР 0:2
0:1 Рашица (65)
0:2 Клаасен (72)