Селта пак вдигна кръвното на запалянковците си

За втори път в рамките на четири дни тимът на Селта сътвори трилър в испанското първенство, като този път обаче едва се спаси от загуба. След като в събота футболистите в светлосини екипи обърнаха Виляреал от 0:2 до 3:2, тази вечер те допуснаха това да им се случи на тях при гостуването на последния Уеска. Все пак 9 минути преди края Селта стигна до 3:3, а в добавеното време трябва да благодари само на Господ, че Енрик Гайего от домакините не вкара на празна врата.

В крайна сметка с това равенство Уеска и Селта не си помагат с нищо, защото остават в зоната на изпадащите. До края остават 8 кръга, а шансовете на отбора от Галисия за оцеляване са по-големи, докато тези на съперника са значително ограничени.

Също през изминалия уикенд Уеска покажа мъжество при визитата си на Реал Мадрид и много трудно отстъпи с 2:3.

Днес всичко се развиваше отлично за гостуващия отбор, който след малко повече от час игра водеше с 2:0 след попадения на Брайс Мендес (14’) и Яго Аспас (57’), а Риад Будебуз беше ударил греда.

След почивката обаче футболистите на Уеска изиграха може би най-силните си 45 минути. След два чисти пропуска те все пак поразиха целта и то цели три пъти в рамките на 10 минути, за да обърнат развоя на срещата в своя полза. Последователно точни бяха Гайего (63’), Есекиел Авила (71’) и Хорхе Пулидо (73’).

Будебуз обаче успя да се разпише за 3:3 в 81-вата минута, с което Селта все пак си тръгна с точка.