В тренировъчно темпо Ман Сити стигна до нови три точки (видео)

Манчестър Сити нямаше никакви проблеми и спечели с 2:0 домакинството си на Кардиф. По този начин тимът на Пеп Гуардиола се върна на върха на класирането, като има аванс от една точка пред Ливърпул. "Гражданите" поведоха много рано, още в шестата минута, след попадение на Де Бройне, а малко преди почивката Сане удвои аванса на домакините. Сити, който беше без някои от основните си играчи, не се престара през втората част, но спокойно стигна до успеха.

Кардиф остана на 18-о място и пет точки го делят от отборите над зоната на изпадащите, като му предстои много тежка битка за оцеляване.

Манчестър Сити започна на много висока скорост и веднага започна да създава положения. След няколко възможности първият гол падна в шестата минута. Кевин Де Бройне навлезе в наказателното поле и изненада Етеридж в близкия ъгъл с красив удар.

"Гражданите" продължиха да атакуват, а Габриел Жезус на няколко пъти се размина с гола. Де Бройне пък постоянно създваше проблеми на защитата на съперника, която нямаше идея как да го спре. В една ситуация белгиецът преодоля двама бранители, но реши да подава към Жезус и гостите успяха да го блокират.

Именно бразилецът пропусна великолепна ситуация да удвои аванса на Сити. След ъглов удар на Кардиф домакините организираха фантастична контраатака, Де Бройне напредна и изведе Жезус на прекрасна позиция, но той стреля неточно. Минута преди почивката Габриел реши да направи нещо полезно и свали с гърди топката за Сане, а германецът с красив удар от въздуха прати топката в далечния ъгъл за 2:0.

След почивката тимът на Гуардиола имаше тотален контрол и създаде още положения, но го правеше в тренировъчно темпо. Фил Фоудън се размина с попадение, а по-късно в мача намери отлично Лапорт, но ударът с глава на бранителя бе отразен от Етеридж. Фоудън удари и греда, а секунди по-късно младият англичанин накара вратаря на гостите да показва рефлексите си.

Ман Сити така не стигаше до втори гол, а малко преди края можеше да получи попадение във вратата си. Кардиф осъществи отлична контраатака и Ниасе се измъкна, като излезе сам срещу Едерсон. Вратарят обаче излезе, а нападателят се забави и бе блокиран.

МАН СИТИ - КАРДИФ 2:0
1:0 - Де Бройне (6)
2:0 - Сане (44)