Големият талант на Италия приближи Юве към Скудетото, Десподов не игра

Италианският шампион Ювентус е само на девет точки от рекордното си осмо поредно Скудето. "Бианконерите" надвиха заслужено с 2:0 тима на Кирил Десподов Каляри в мач от 30-ия кръг на Серия "А", а головете отбелязаха опитният Леонардо Бонучи (22) и суперталантът Мойс Кийн (85).

Най-добрият футболист на България се възстанови от травма, но остана на пейката през всичките 90 минути. Суперзвездата на гостите Кристиано Роналдо пък пропусна мача поради контузия.

44 Каляри - Ювентус

Освен него участие в мача не взеха още Пауло Дибала, Жоао Кансело, Марио Манджукич, Дъглас Коща, Сами Кедира и Хуан Куадрадо, а Родриго Бентанкур влезе резерва. Въпреки това гостите не дадоха шанс на домакините пред пълните трибуни на "Сант`Елия" и вече имат актив от 81 точки. Шампионите са загубили едва девет точки в 30 мача, а именно толкова им трябват в оставащите осем мача, за да станат за осми пореден път първенци на Апенините.

Големият талант на Италия Мойс Кийн остави отлични впечатления, а също така вкара своя четвърти гол в първенството и шести в последните си шест мача с екипите на Юве и Италия.

Масимилиано Алегри заложи на схема 3-5-2. Младите Федерико Бернардески и Мойс Кийн водеха атаката, като за 19-годишния младок това бе едва втори мач от първата минута за "зебрите".

Пред Войчех Шчесни в отбрана започнаха  Мартин Касерас, Леонардо Бонучи и Джорджо Киелини. Блес Матюиди, Миралем Пянич и Емре Джан бяха вътрешните халфове, а Матия Ди Шильо и Алекс Сандро действаха на двата фланга.

Първата възможност беше пред Касарес в 11-ата минута, Алесио Краньо обаче спаси. В 20-ата минута Кийн получи жълт картон за симулация в наказателното поле на Каляри. Бранителят Бонучи се извиси над всички в 22-ата минута след центриране от корнер и даде аванс на гостите. Защитникът вкара своя трети гол в първенството след завръщането си от Милан и отпразнува отлично своя мач № 250 в елита на Италия с Юве. Интересното е, той никога досега в кариерата си не е вкарвал четири попадения в Серия "А" в рамките на един сезон.

Попадението беше юбилейно 500 в ерата на Алегри в Ювентус. Матюиди пропусна да удвои в 28-ата минута, а гостите имаха контрол над срещата. Все пак в 39-ата минута Леонардо Паволети се пребори с Киелини за топката и подаде на Николо Барела, който намери Жоао Педро, но бразилецът стреля над вратата.

През втората част Краньо два пъти спря Кийн. Първо в 59-ата минута, а след това и в 81-ата минута, когато изби с глава извън наказателното поле удар на нападателя. Пет минути преди края на мача единствената резерва в този мач за шампионите Бентанкур намери Кийн, който удвои. Попадението бе негово осмо в Серия "А", четвърто с Юве и общо шесто през последния месец, след като вкара и два пъти с екипа на "Скуадра адзура".

Талантът отпразнува попадението си под агитката на домакините, която го обиждаше. Реферът заплаши мачът да бъде прекъснат, ако расистките скандирания не бъдат спрени. Капитанът на домакините също се обърна към своите фенове.

Мачът се доигра и Юве записа своята 26-та победа преди домакинството на Милан, в което ще мисли частично за четвъртфинала с Аякс, но със сигурност Алегри няма да иска да подари нищо на "росонерите".

На Десподов и компания предстоят мачове със Спал, Торино и Фрозиноне, в които трябва да се представят по-добре и да запазят мястото си в Серия "А". "Рособлу" имат актив от 33 точки и заемат 13-та позиция.