На живо: Вижте как разрушават стадион "Българска армия"

Нов провал и сериозни проблеми за Милан (видео+галерия)

Проблемите на Милан продължават с пълна сила. Отборът на Дженаро Гатузо, който има за цел да се върне в Шампионската лига, отново се издъни. "Росонерите" стигнаха само до 1:1 в домакинството си на Удинезе от 30-ия кръг на Серия "А". Кшищоф Пьонтек (44) и Кевин Лазаня (65) отбелязаха головете, а "червено-черните" имат само една точка в последните си три двубоя от първенството. Общият актив на отбора е 52 точки, като тимът остана на този етап на четвъртата позиция, но при две победи на Лацио, който има 48 точки и два мача по-малко, "орлите" ще заемат последното място даващо право на участие в ШЛ. Миланският гранд спря серията си от две загуби, но разочарова тифозите си, които очакваха любимците им да изпреварят Интер. Другият сериозен проблем за "червено-черните" са контузиите на Джанлуиджи Донарума и Лукас Пакета, които бяха заменени принудително още преди почивката. Само след няколко дни пък предстои гостуване на шампиона Ювентус на "Алианц Стейдиъм", където Милан никога в историята не е печелил дори и точка.
29 Милан се издъни срещу Удинезе на "Сан Сиро"

На стадион "Джузепе Меаца" домакините излязоха с идея да прекъснат черната си серия след двете поредни загуби от Интер (2:3) и Сампдория (0:1), нещо което не се бе случвало на клуба от декември 2017 година.

Наставникът Дженаро Гатузо бе направил четири промени в състава от мача срещу Самп. Иняцио Абате, Диего Ласкалт, Лукас Пакета и Патрик Кутроне започнаха от първата минута в схемата 4-3-1-2. Те замениха Давиде Калабрия, Рикардо Родригес, Сусо и Самуел Кастийехо. "Росонерите" започнаха за първи път в схема с двама чисти нападатели и плеймекър, който бе Пакета.

Джанлуиджи Донарума трябваше да опита да се реваншира за грешката срещу "моряците". Абате, Матео Мусакио, Алесио Романьоли и Лаксалт бяха в защита. Тиемуе Бакайоко, Лукас Билия и Хакан Чалханоглу бяха халфовете, докато пред Пакета действаха Кутроне и Кшищоф Пьонтек. "Фриуланите" нямат победа далеч от "Дачия Арена" от 23 септември миналата година, когато надвиха с 2:0 Киево. След това записаха шест загуби и три равенствата. Интересното е, че в последните четири визити Удинезе допусна три пъти по четири гола - 0:4 от Сампдория, 2:4 от Наполи и 1:4 от Ювентус. Игор Тудор обаче обяви, че играчите му не идват на разходка, а за точки в Милано.

Двубоят започна с проблем за домакините. Вратарят на "червено-черните" Донарума се контузи в глезена още в 5-ата минута, а в 10-ата минута беше заменен от Пепе Рейна, който дебютира в калчото с екипа на миланския гранд, тъй като досега бе играл само в Лига Европа. Пакета пробва силен удар, който мина покрай вратата в 21-ата минута. При следващата атака на "росонерите" бразилецът намери Патрик Кутроне, но изстрелът на нападателя беше избит от вратаря Хуан Мусо. Стражът на гостите парира малко след това и слаб удар с глава на Пьонтек.

В 35-ата минута Пакета се контузи. Техничният бразилец стъпи накриво и получи лекарска помощ,  след което се опита да остане на терена, но в 39-ата минута поиска смяна и напусна терена с помощта на един от докторите на тима. На негово място влезе Кастийехо, а малко след това Милан поведе.

Точен беше Пьонтек, който вкара своя 20-и гол в калчото. Полякът засече с десния крак центриране на Кутроне в 44-ата минута, вратарят Мусо изби, а голаджията с глава беше точен при добавката. Той стана първият играч след Диего Милито, който има 20 гола в първите си 29 мача в Серия "А".

Втората част започна с по-добра игра на домакините, които искаха да решат мача с втори гол. "Росонерите" владееха топката и бяха в половината на "бианконерите", но не успяваха да създадат голови положения.

В 65-ата минута след една светкавична контраатака Удинезе се възползва от детинска грешка на Милан и изравни. Тимът на Гатузо имаше ъглов удар в своя полза, но допусна елементарна грешка в подреждането си на терена, така бързите играчи на "фриуланите" завършиха своята атака с гол. Точен беше Кевин Лазаня, който се разписа за шести път през тази кампания.

Крилото има вече четири гола от пет мача на "Сан Сиро", като този беше втори във вратата на седемкратния шампион на Европа.

Попадението на гостите стресна играчите на Гатузо, които бяха видимо изморени. Калабрия смени Абате, а домакините нямаха право на повече смени. В 70-ата минута Себастиян Де Майо пропусна да донесе пълен обрат. Той засече отлично центриране от фаул на Родриго де Паул, но топката мина покрай гредата на Рейна, който остана на място. След 180 секунди Лазаня се измъкна от защитата на миланистите и сам срещу Рейна стреля в аут.

При следващата атака на Милан защитник на Удинезе изчисти топката пред Пьонтек, като прати коженото кълбо в лицето на капитана си Валон Бехрами, който беше нокаутиран и съответно изнесен на носилка, а Роландо Мандрагора влезе на негово място.
Милан се опита да наложи натиск, след който можеше и да поведе в 86-ата минута. Топката попадна в Кастийехо, седмицата на Милан стреля със сила, но право в ръцете на Мусо. Така испанецът пропусна най-добрата възможност за победа. Рейна се намеси при едно опасно центриране пред неговата врата, а в последната минута Чалханоглу сбърка и остави Де Паул да тръгне сам срещу вратата на домакините, но точно преди аржентинецът да стреля, турчинът се хвърли на шпагат и поправи грешката си, като също така спаси тима си от трета поредна загуба.

Удинезе вече има 29 точки и заема 15-то място преди домакинството на Емполи. На Милан предстоят тежки дни, тъй като след визитата на Юве приемат Лацио в директен сблъсък за ШЛ, а след това имат гостуване на Парма и Торино. Между двата сблъсъка пък е вторият полуфинал за Купата на Италия с "орлите" на "Сан Сиро". Първият двубой завърши 0:0. Именно тези пет мача ще покажат как ще завърши сезонът на "росонерите".