Лудогорец U14 също на финал, след като елиминира Левски (видео+галерия)

След успеха на формацията до 18 години, Лудогорец U14 също заслужи правото да играе на финала в турнира за Купата на БФС. Момчетата на Емил Георгиев изхвърлиха от надпреварата Левски, след равенство 1:1 в мача-реванш на "Герена". Първата среща в Разград "орлетата" спечелиха с 1:0.
Първото полувреме премина при равностойна игра. Разградчани играха малко по-прибрано, но контраатакуваха при всяка възможност. Добри ситуации за попадение пропуснаха Петър Кирев на два пъти и Георги Караиванов.

51 Левски - Лудогорец (Деца)

В началото на второто полувреме Левски упражни натиск, който даде резултат в 45-ата минута. В ситуацията преди попадението останаха съмнения за нарушение срещу бранител в зелено. Голът не притесни момчетата на Емил Георгиев и само 10 минути по-късно те изравниха. Точен бе Петър Кирев, който бе изведен очи в очи с вратаря на съперника от Никола Георгиев и технично плъзна топката в близкия ъгъл.

“Момчетата играха добре, можехме да спечелим, но и равенството бе достатъчно, за да отстраним съперника. Всички сме много щастливи. Момчетата заслужиха този триумф с много труд и класирането на финал е награда, която те заслужиха”, коментира след края на срещата Емил Георгиев.