Желев се ядоса: ЦСКА-София купи емблемата на ЦСКА, а тя стои на фланелките и таблото на домакините (видео)

Наставникът на Литекс Живко Желев обяви, че тимът му е загубил с 0:1 от ЦСКА 1948, защото футболистите му са били притеснени преди и по време на двубоя. Той коментира и заформилия се казус извън терена с името на неговия отбор.

“Днес не беше нашият ден. Не играхме по начина, по който играем обикновено. Бяхме по-стъписани. ЦСКА имаше териториално преимущество, особено през първото полувреме, но чак чисти голови ситуации… Единственото положение през първото полувреме им беше ситуацията, при която сами щяхме да си отбележим гол. Второто полувреме се опитахме и на моменти успяхме да изравним играта, да задържаме повече топката, но ни липсваше креативността в предни позиции.

По принцип създаваме много положения, успяваме да отбележим в почти всеки мач. Днес не беше нашият ден. Видях, че футболистите още преди мача като че ли нещо им тежеше. Може би самия заряд на мача. Знаете, че ако бяхме победили, щяхме да доближим третия и четвъртия в класирането.

Топ 3 никога не ни е било поставяно за цел. Ние си извоювахме сами това. Играем с млади момчета. Противникът ги извади още на полувремето, а ние им даваме път и който покаже, да върви по-нагоре”, каза Желев, след което коментира казуса, който се заформи извън терена.

Домакините от ЦСКА 1948 обявиха преди срещата, че играят срещу Ботев (Луковит), а на таблото бяха изписали, че се изправят срещу отбор “Гост”.

“Странно е за мен това нещо. Доколкото знам ЦСКА-София купи емблемата. Така ли е? А емблематна на ЦСКА беше на фланелките и таблото на домакините. Абстрахирам се от това нещо. Дайте да не обръщаме толкова внимание и да не се дразним излишно. Така са преценили и това си е за тяхна сметка”, завърши Желев.