ЦСКА 1948 пропусна да разгроми Литекс (видео+галерия)

ЦСКА 1948 спечели с 1:0 домакинството си на Литекс в мач от 22-ия кръг на Втора лига и се доближи на само четири точки от второто място, което към момента се заема от Монтана. Единственото попадение реализира Андон Гущеров в 76-ата минута, но това бе най-малкото, с което се отърваха гостите.

На два пъти гредите спасиха ловчанлии от попадение в тяхната врата, а младите Кристиян Андонов и Радой Божилов направиха сериозни пропуски.

Срещата бе от важно значение и за двата отбора, които се борят за местата, даващи право на бараж за Първа лига.

90 ЦСКА 1948 - Литекс

Първата по-опасна ситуация дойде в 16-ата минута, когато Чавдар Ивайлов стреля опасно с глава след центриране отдясно, но Петров изби в корнер.

Шест минути по-късно ЦСКА 1948 като по чудо не откри резултата. Петров изпусна шут отдалеч, Андонов първи стигна до топката, но не успя да преодолее вратаря на Литекс. Мицаков опита да изчисти, но улучи тялото на гостуващия страж и след рикошет топката се отби в напречната греда. После тя отиде в краката на Андонов, който от четири метра не уцели празната врата.

След почивката ЦСКА 1948 продължи да доминира, но до 65-ата минута червените се отличиха с два шута от далечна дистанция на Янко Сандански и Чавдар Ивайлов. Първият излезе в аут, а вторият попадна в ръцете на Петров.

Постепенно футболистите на Петко Петков притиснаха много сериозно своя опонент и в 73-ата минута бяха близо да отбележат, когато Спас Георгиев овладя след центриране отляво и стреля от десетина метра, но нацели лявата греда.

Натискът на червените даде резултат в 76-ата минута. Резервата Мариян Огнянов спря топката след центриране отдясно и подаде към непокрития Спас Георгиев. Нападателят опита да вкара, но бранител на Литекс успя да го блокира. Топката обаче отиде в Андон Гушеров, който с шут от 6-7 метра вкара в долния десен ъгъл - 1:0 за ЦСКА 1948.

Попадението принуди Литекс да се изнесе в по-предни позиции, но това като по чудо не доведе до втори гол в тяхната врата. В 90-ата минута Гущеров получи извеждащ пас отляво, нахлу в наказателното поле очи в очи с вратаря на гостите, но вместо да стреля върна към непокрития Радой Божилов. Юношата на ЦСКА направи по-трудното и от 7-8 метра уцели играч на оранжевите, а не 7-метровата врата.

ЦСКА 1948 - ЛИТЕКС 1:0