Арсенал може да изравни клубен рекорд и да излезе на трето място

Арсенал приема тази вечер Нюкасъл на "Емиратс" в последен двубой от 32-рия кръг на Премиър лийг. Селекцията на Унай Емери ще търси десета поредна домакинска победа, като по този начин тимът ще изравни постижението си от 1997/98, когато е първият пълен сезон на Арсен Венгер в Арсенал. При успех "артилеристите" ще изпреварят Манчестър Юнайтед и Тотнъм и ще излязат на трето място във временното класиране.

Арсенал е в серия от шест поредни домакински победи срещу Нюкасъл във Висшата лига. В тези срещи "топчиите" отбелязаха 18 попадения и допуснаха само пет гола във вратата си. "Свраките" загубиха 11 от последните си 12 мача с Арсенал за първенство. Единственото изключение бе победата с 2:1 на "Сейнт Джеймсис Парк" през миналия сезон. Нюкасъл има само един успех на "Емиратс", като той дойде през ноември 2010 година след гол на Андрю Каръл.

Лукас Торейра е наказан за този двубой, но Аарън Рамзи и Константинос Мавропанос са възстановени и ще бъдат на разположение за днес. Гранит Джака ще премине късен фитнес тест, преди да се разбере дали ще може да играе. Дани Уелбек и Роб Холдинг все още са контузени. Голмайсторите на Арсенал Пиер-Емерик Обамеянг и Александре Лаказет ще започнат в атака за домакините, а зад тях ще действа Месут Йозил, който има три гола и една асистенция в последните си четири мача срещу Нюкасъл в Премиър лийг.

Нюкасъл ще бъде без наказания Фабиан Шер. Джамал Ласелс е възстановен, но Шон Лонгстаф остава извън сметките заради контузия. "Свраките" в момента заемат 14-о място във временното класиране с актив от 35 точки - седем над зоната на изпадащите.

Преди паузата за националните отбори Арсенал победи с 2:0 Манчестър Юнайтед, който е директен конкурент на "топчиите" за четвъртото място. Това бе и първо поражение в Премиър лийг на "червените дяволи" под ръководството на Оле Гунар Солскяер. Тогава Гранит Джака (12') откри, а Пиер-Емерик Обамеянг (69') реши всичко от дузпа в 69-ата минута.

44 Арсенал - Манчестър Юнайтед

В миналия кръг Нюкасъл измъкна точка при гостуването си на Борнемут след изравнителен гол на Мат Ричи в 94-тата минута.

Двубоят между Арсенал и Нюкасъл е тази вечер от 22:00 часа българско време.
Вероятни състави:

Арсенал: Лено, Сократис, Косиелни, Монреал, Мейтланд-Найлс, Рамзи, Гендузи, Коласинак, Йозил, Лаказет, Обамеянг

Нюкасъл: Дубравка, Лежюн, Ласелс, Фернандес, Йедлин, Шелви, Хейдън, Ричи, Алмирон, Перес, Рондон