Обичайните заподозрени вкараха Айнтрахт в зона "ШЛ"

Петата поредна победа в Бундеслигата победа вкара Айнтрахт (Франкфурт) в зона “Шампионска лига”. В последния мач от 27-ия кръг носителите на купата разбиха Щутгарт с 3:0 на свой терен и задминаха Борусия (Мьонхенгладбах), който в събота загуби своята среща. Четвъртфиналистите в Лига Европа даже има реални шансове за бронзовите медали, защото третият РБ (Лайпциг) е само на 3 точки пред тях.

С триумфа си днес Айнтрахт вече е отборът в най-силна форма в германския елит. Освен това съставът прави най-силния си сезон Бундеслигата в историята си с 49 точки на този етап.

Победата дойде по обикновения за “орлите” начин този сезон - с перфектни контраатаки и отлични отигравания на Лука Йович, Себастиен Алер, Анте Ребич, Дани да Коща и Филип Костич. Последният реализира първите два гола - в 45-ата и 64-ата минути, а в 84-ата исканият от куп европейски грандове Йович наниза третото попадение.

Играчите на Щутгарт удариха греда още в 8-ата минута, но след първия гол в нито един момент не застрашиха преднината на съперника.

За швабите това е 17-а загуба, заради което отборът продължава да заема 16-о място, което праща на плейоф срещу третия от Втора Бундеслига. 15-и е Аугсбург, който има 5 точки повече. Директно изпадат последните два тима.