Леванте пропусна отличен шанс в борбата за оцеляване (видео)

Отборът на Леванте изпусна много добра възможност да се отдалечи на 6 точки от зоната на изпадащите в Примера дивисион. В среща от 29-ия кръг домакините водеха с 2:1 на Ейбар, но грешка на Антонио Луна в 78-ата минута позволи на Серхио Енрик да вкара за крайното 2:2. Борха Майорал пък нацели гредата в 61-вата минута. По този начин “жабчетата” вече са само на 4 пункта от Селта, който е първият тим под чертата. До края остават 9 кръга.

Освен всичко Леванте остава без успех в пети пореден двубой. Грешката на Луна развали добрите впечатления от играта му днес. Фланговият футболист блесна с перфектна асистенция към Хосе Моралес за 1:0 още в 5-ата минута.

В 19-ата Гонсало Ескаланте изравни след разбъркване след центриране от фал. Скоро след това обаче домакините си върнаха преднината чрез попадение на Рубен Рочина.

През първото полувреме Енрик направи сериозен пропуск за Ейбар, но в 78-ата минута поправи грешката си.

Баските са десети в таблицата - на 8 точки пред Селта, но пък са по-близо до Лига Европа, тъй като шестият Севиля е със 7 пункта повече.