Куп пропуски спряха Славия срещу Септември, но "белите" все по-близо до баражите за Европа (видео+галерия)

Славия и Септември (София) завършиха 0:0 в столичното дерби от първия кръг на плейофите в група "Б" на втората шестица. Белите създадоха куп положения през първата част, но вратарят на гостите Янко Георгиев бе на висота и отрази няколко опасни удара, с което се превърна в герой за своя отбор.

Въпреки равенството Славия почти си гарантира едно от първите две места в групата, даващо право на участие в баражите за Лига Европа, тъй като футболистите на Златомир Загорчич запазиха 12-точковата си преднина пред днешния съперник пет кръга преди края.

89 Славия - Септември

Славия можеше да открие резултата още в 4-ата минута след куриозна изява на Фабиано Алвеш. Футболистът на Септември опита да изчисти топката със задна ножица, но го направи така че я изпрати към непокрития Георги Йомов на границата на малкото наказателно поле. Талантът на белите обаче стреля в аут.

В 18-ата минута домакините отново имаха шанс да отбележат. Йомов проби и центрира отдясно към Ради Кирилов, националът на България стреля отлично от трудна позиция, насочвайки топката към долния десен ъгъл, но Георгиев плонжира и изби. Малко по-късно и Карабельов застраши вратата на Септември, но гостите отново оцеляха.

В 24-ата минута белите изпуснаха поредно положение. Кирилов намери Ашковски, който шутира без забавяне от 13-14 метра, но покрай дясната греда. Само 120 секунди по-късно много дейният Кирилов осъществи пореден пробив отляво, но ударът му от малък ъгъл не затрудни Георгиев.

Славия продължи да атакува и в 29-ата минута Янко Георгиев на три пъти спаси изстрели на играчи в бяло. Това стана след поредна опасна атака отляво с участието на Ради Кирилов. Първо стражът на Септември отрази шут на Велковски от 13-14 метра, последва добавка на Йомов, която отново бе спасена. След това трети футболист на белите пробва да реализира, но топката се спря в крак на бранител.

В ответната атака гостите за малко не вкараха. Здравко Димитров намери Глишич, който шутира от десетина метра в близкия ъгъл на Георгиев, но вратарят на Славия реагира добре и изби в корнер.

След почивката головите положения значително намаляха, тъй като Септември изравни играта и погледна по-смело към противниковата врата. В 67-ата минута двата тима си размениха по един опасен шут чрез Галчев и Онуоха. При удара на белия бранител се стигна до корнер, а след неговото изпълнение Георгиев излезе неразчетено напред, но резервата Шполярич не се възползва по най-добрия начин и стреля от границата на наказателното поле над напречната греда.

До края на двубоя Славия опита няколко удара извън наказателното поле, но те не затрудниха вратаря на Септември.