Две дузпи оставиха Порто с равни точки с Бенфика (видео)

И след 27-ия кръг в португалското първенство Бенфика и Порто продължават да делят първото място. Двата тима не сбъркаха в снощните си мачове, но много по-трудна беше задачата на "драконите", които се наложиха с 3:2 над Брага като гост. Домакините на два пъти повеждаха, но Порто успя да стигне до пълен обрат.

Още в 4-ата минута Уилсън Едуардо наказа грешка на защитата на гостите и откри отблизо. Соареш изравни в средата на полувремето с глава, а до почивката отборът на Сержио Консейсао пропиля няколко изгодни положения. Мурильо в 47-ата минута отблизо за втори път даде аванс на Брага, но домакините не успяха да удържат аванса си. В 69-ата минута Порто получи дузпа която Алекс Телес реализира, а в 79-ата "драконите" отново се сдобиха с наказателен удар и Соареш вкара втория си гол в мача.
Бенфика вече знаеше за победата на големия си съперник, когато прие непретенциозния Тондела. След разгромните резултати в последните седмици сега всички очакваха "лисабонските орли" да запишат нов убедителен успех, но това не се случи.

Реферът отмени два гола на Бенфика и един на Тондела. Домакините направиха една дузина пропуски и можеха горчиво да съжаляват. Все пак, в 84-ата минута Харис Сеферович вкара за крайното 1:0.
Спортинг (Лисабон) измести Брага от третото място, след като се наложи с 3:1 при гостуването си на Шавеш. Два гола на Луис Фелипе и един на Бруно Фернандеш осигуриха трите точки на "зелено-белите".

В друг мач вчера Санта Клара спечели с 1:0 срещу Витория (Гимараеш).