Гаф на Донарума провали Милан (видео)

Отборът на Милан записа втора поредна загуба в Серия "А". "Росонерите" отстъпиха с 0:1 от Сампдория след гол от съблекалнята на стадион "Луиджи Ферарис". Двубоят от 29-ия кръг на калчото беше решен с попадение на Грегоар Дефрел след малко повече от 30 секунди игра. Големият грешник за гранда от Милано този път се казваше Джанлуиджи Донарума, който направи невероятна грешка при попадението на "моряците", подарявайки топката на противниковия нападател.

Пред над 25 000 тифози по трибуните играчите на Марко Джампаоло имаха повече чисти положения, а веднъж и гредата помогна на гостите през втората част. Донарума също показа добър рефлекс на няколко пъти, но този път грешката му в началото се оказа фатална за крайния резултат. В последната минута гостите имаха претенции за дузпа, но реферът Орсато след помощта на ВАР не посочи бялата точка.

20 Сампдория победи Милан

Загубата остави Милан на четвърто място с 51 точки, но още утре петият Рома може да се доближи на само точка, а третият Интер да дръпне с пет в битката за Шампионската лига. Самп пък вече има 45 точки и заема седма позиция.

Наставникът на "росонерите" Дженаро Гатузо направи две промени в стартовите 11 от загубата с 2:3 срещу Интер в предния кръг. Самуел Кастийехо и Лукас Билия започнаха от първата минута, заменяйки Франк Кесие и Лукас Пакета.

Джанлуиджи Донарума бе на вратата, а Давиде Калабрия, Матео Мусакио, Алесио Романьоли и Рикардо Родригес в защита. Билия, Тиемуе Бакайоко и Хакан Чалханоглу стартираха в халфовата линия, а Сусо, Кастийехо и Кшишоф Пьонтек действаха в атака.

"Моряците" започнаха в схема 4-3-1-2. Емил Аудеро бе на вратата, а Джакопо Сала, Йоаким Андерсен, Омар Коли и Никола Муру бяха в защита. Денис Прает, Роналдо Виейра и Карол Линети действаха зад Гастон Рамирес, който играеше зад голмайстора на първенството Фабио Куалярела и

Грегоар Дефрел, които водеха атаката на Самп.

Срещата започна отлично за домакините, които получиха голям подарък от Донарума и след 33 секунди вече водеха в резултата. Дефрел беше точен, след като Донарума направи невероятна грешка. Вратарят буквално прати топката в краката на нападателя, който тръгна да го пресира след върната от Романьоли топка. Гатузо, футболистите и тифозите на "червено-черните" веднага окуражиха своя вратар.Гостите имаха възможност да изравнят в 9-ата минута, но Пьонтек пропиля добра възможност. Нападателят се откъсна на контраатака, но игра с ръка преди вратарят Аудеро да се хвърли в краката му и да парира удара. Последваха две страхотни възможности пред Куалярела. Първо в 17-ата минута Линети го изведе, а голаджията стреля силно, но вратарят изби в корнер. Ветеранът се размина с попадение и в 29-ата минута, когато отново беше изведен зад защитата на гостуващия състав.
Преди това Романьоли и компания протестираха за дузпа, тъй като играч на "сините" игра с ръка в наказателното поле, докато се опитва да вземе топката на Бакайоко. В последните минути на първата част Милан натисна и пропусна да изравни. Ударът на Мусакио обаче беше отклонен от Вийера и мина на сантиметри от гредата.
Андреа Конти смени Родригес на почивката, а "росонерите" станаха по-офанзивни, но допускаха повече пространства в защита. Калабрия пък стана ляв защитник. Сампдория обаче продължи да играе на високи обороти, а Сала пробва да изненада Донарума. Дефрел стреля високо в 58-ата минута, а две минути след това удар на Сусо можеше да възстанови равенството, но след рикошет се стигна до ъглов удар. Бакайоко вкара с глава след центрирането, но попадението беше правилно отменено поради нарушение на халфа срещу вратаря на домакините. Патрик Кутроне и Пакета смениха Сусо и Билия,  но в 72-ата минута "моряците" се разминаха с втори гол. Куалярела стреля мощно, но коженото кълбо се отби в горната греда.
Аудеро спря Кутроне, а Донарума парира Дефрел, който остана сам срещу него в 81-ата минута.
В последните секунди гостите искаха дузпа за нарушение на Муру срещу Пьонтек, като дори се наложи Орсато да гледа ВАР, но въпреки това не показа бялата точка, а гостите не харесаха това решение. Полският нападател имаше отлична възможност в 91-ата минута да изравни, но пропиля този шанс и Милан записа две поредни загуби в първенството от декември 2017 година.

Така "росонерите", които нямаха поражение в десет поредни срещи и имаха пет поредни успеха преди срещата с "нерадзурите", записаха второ тежко поражение и класирането в ШЛ ще бъде още по-сложно.

Милан приема във вторник Удинезе, за да се опита да се върне към победите, а след седмица гостува на шампиона Ювентус, след което приема Лацио. Самп гостува на Торино и приема Рома през следващата седмица.

САМПДОРИЯ - МИЛАН 1:0
1:0 Дефрел (1)