Евертън нанесе първа загуба на Уест Хам на "Лондон Стейдиъм" през 2019-a (видео)

Евертън победи с 2:0 Уест Хам на "Лондон Стейдиъм", благодарение на което се изкачи на девето място във временното класиране. Кюрт Зума (5') и Бернард (33') се разписаха за втория пореден успех на селекцията на Марко Силва.

Три промени имаше в състава на "чуковете" в сравнение с последния мач. Педро Обианг, Робърт Снодграс и Лукас Перес започнаха като тиляри. Марк Нобъл и Микейл Антонио останаха на пейката за началото, а Фелипе Андерсон не бе в групата на Уест Хам за днешняи двубой.

Кюрт Зума стартира вместо Джери Мина в центъра на отбраната на Евертън.

Гостите тотално надиграха своя съперник през първата част. Още в петата минута Зума даде аванс на "карамелите", след като надскочи Диоп и засече с глава центриране на Снодграс от корнер. Фабиански спаси удари на Калвърт-Люин, Сигурдсон и Дин, за да се стигне логично до 33-тата минута, когато Евертън удвои. Ричарлисон и Коулмън направи двойно, след което каптианът на гостите изведе добфре Бернард, който се лекота завърши отблизо - 0:2.

В 40-ата минута Фабиански отново спаси домакините след удар на Ричарлисон.

На почивката се чуха освирквания на "Лондон Стейдиъм", предизвикани от слабата игра на Уест Хам през първото полувреме.
На почивката Чичарито и Антонио се появиха в игра за Уест Хам за сметка на Обианг и Перес. "Чуковете" заиграха по-добре, но пак не успяваха да създадат опасности пред вратата на Пикфорд.
В 72-рата минута Калвърт-Люин пропусна да вкара трети гол за Евертън, след като получи добро подаване от Сиурдсон, но ударът му премина встрани от целта. Седем минути преди края пък страхотен удар с глава на Ричарлисон срещна гредата.
Домакините не успяха да нанесат нито един удар през второто полувреме.

Евертън изпревари Уест Хам във временното класиране. "Карамелите" имат точка повече от днешния си съепрник, като заемат деветата позижия. "Чуковете" са на 11-о място.