Лайпциг натроши Херта на 5 (видео)

Отборът на РБ Лайпциг разби с 5:0 гостуващия Херта (Берлин) в битка от 27-ия кръг на Бундеслигата. Юсуф Поулсен се отличи с хеттрик (27, 56 и 62), а Емил Форшбери (17) и Амаду Хайдара (64) реализираха по едно попадение. С успеха Лайпциг се бетонира на третата позиция, възползвайки се от грешката на Борусия (Мьонхенгладбах).
Домакините се възползваха от две грешки в защитата на столичани и приключиха първото полувреме с преднина от два гола. Това бяха и еднствените два точни удара на Лайпциг преди почивката. В 17-ата минута Кевин Кампъл изведе с вертикално подаване Емил Форшбери, шведът овладя между двама бранители и насочи покрай вратаря за 1:0. При второто попадение Фабиан Лустенбергер не прецени добре тупкаща топка и позволи на Юсуф Поулсен да отнеме. Датският полузащитник подаде към Тимо Вернер, който пуска покрай вратаря и изведе Поулсен сам пред празната врата - 2:0 за "червените бикове".
В 57-ата Форшбери показа страхотна техника и пусна топката в коридор между двама бранители. Поулсен стигна до кълбото и стреля голово по диагонала - 3:0. В 62-ата Поулсен оформи хеттрик след брилянтно копване над вратаря. Аплодисменти заслужи великолепното подаване на Тайлър Адамс, осъществено благодарение и на разкъсаната защитна линия на берлинчани. В 64-ата Хайдара реализира за 5:0 с удар с вътрешен от дъгата на наказателното поле. Подаването дойде от крака на Тимо вернер, който се беше отскубнал отляво и намери най-вярното продължение.