ВАЛЕНТИНА ГЕОРГИЕВА ГРАБНА ПРИЗА ЗА СПОРТИСТ НА МЕСЕЦ МАРТ СЛЕД ЗЛАТНИЯ МЕДАЛ В БАКУ

Спартак (М) взе своето в Грозни (видео)

С два гола на Луис Адриано и попадение на Денис Глушаков Спартак (Москва) спечели с 3:1 гостуването си на Ахмат и продължава да се изкачва в класирането на Премиер лигата. Руският гранд се изравни по точки с ЦСКА (Москва) и заема 4-а позиция, но има и мач повече от "армейците". Ахмат е 9-и и намали шансовете си да се пребори за участие в Лига Европа.

Двубоят в Грозни започна с бърза размяна на голове. В 7-ата минута Андрей Семьонов задържа в наказателното поле Луис Адриано и гостите получиха дузпа, която бразилецът реализира. Много скоро обаче Ахмат изравни. Точен беше албанският национал Беким Балай след пас на Раванели.
Ключовият момент в мача дойде в 63-ата минута, когато Семьонов влезе остро в краката на Георгий Мелкадзе. Защитникът на домакините вече имаше жълт картон, а в тази ситуация Сергей Лапочкин му показа втори и го изгони.

Спартак веднага притисна съперника и в 68-ата минута Луис Адриано се разписа за втори път. Подаването за гола бе на Зе Луиш, а вртарят на Ахмат Евгений Городов нямаше никакви шансове да се намеси.
В добавеното време красив гол на Денис Глушаков затвърди победата на Спартак. Въпреки че се разписа и днес, и в дербито със Зенит преди пузата за националните отбори, Глушаков за пореден път бе освиркан от феновете на "червено-белите".

Спартаковци събраха 36 точки и нямат загуба през пролетта. В следващия кръг е голямото столично дерби срещу ЦСКА.