Ман Юнайтед отпразнува договора на Солскяер със слаба игра и важна победа

Манчестър Юнайтед победи Уотфорд с 2:1 на “Олд Трафорд“ в първия мач, след като Оле Гунар Солскяер бе обявен за постоянен мениджър на клуба. "Червените дяволи" разочароваха с представянето си, като съперникът им доминираше в голяма част от срещата. Въпреки това домакините вкараха по един гол в двете полувремена и си осигуриха трите точки. Маркъс Рашфорд откри резултата в 28-ата минута, а Антони Марсиал направи 2:0 в 72-ата минута. Малко преди края Абдулай Дукуре отбеляза почетно попадение за гостите.

Победата изкачи временно Ман Юнайтед на четвърта позиция, като е с равен брой точки с третия Тотнъм, който утре гостува на Ливърпул. Уотфорд е девети с актив от 43 точки.

Уотфорд започна отлично гостуването си на "Олд Трафорд" и изненада домакините в първите минути. Тимът на Хави Грасия владееше топката повече и играта се водеше в половината на “червените дяволи”. Още в шестата минута Дукуре получи топката на отлична позиция в наказателното поле, но не уцели добре топката. Играчите на Ман Юнайтед трудно успяваха да вържат няколко поредни успешни подавания, губеха топката много рано и сами си създаваха проблеми. Гостите стигнаха до още една по-опасна ситуация, но не се възползваха, а и Де Хеа се намеси след удар с глава на Дийни.

Тимът на Солскяер поизравни играта, но съперникът му продължаваше да организира опасни атаки. Гостите обаче бъркаха при завършващото подаване и удара и това бе причината добрата им игра да не доведе до гол. При първата си реална възможност Манчестър Юнайтед поведе. Основна заслуга за попадението имаше Люк Шоу. Бранителят спря атака на съперника, като открадна топката, напредна и след това с великолепно подаване изведе Рашфорд сам срещу Фостър и той откри резултата.

Малко по-късно Марсиал пропусна великолепна възможност да удвои аванса на домакините. След разбъркване в наказателното поле французинът стреля, но право в тялото на вратаря на съперника. Попадението промени баланса и до края на полувреме Юнайтед играеше повече с топката.

След почивката обаче Уотфорд отново си върна преимуществото и в голяма част от полувремето доминираше. Гостите атакуваха, но при всяка възможност бъркаха в края на нападението. Давид Де Хеа също се намеси на няколко пъти. Така ситуацията от първата част се повтори - единият отбор играеше, а другият вкарваше. В 72-ата минута Марсиал направи резултата 2:0. Той получи топката от Лингард и при втория си опит успя да я прати зад голлинията.

Въпреки че до голяма степен двубоят бе решен, гостите продължиха да търсят гола и малко преди края стигнаха до почетно попадение след великолепна комбинация, която Дукуре завърши.

МАН ЮНАЙТЕД - УОТФОРД 2:1
1:0 - Рашфорд (28)
2:0 - Марсиал (72)
2:1 - Дукуре (90)