Неудържимите от Бремен поставиха нов рекорд и влязоха в зона "Европа"

Вердер (Бремен) оправда очакванията и се справи с гостуващия Майнц 05 в мач от 27-ия кръг на Бундеслигата, с което продължава да няма загуба от началото на календарната година. Домакините спечелиха с 3:1 и поставиха нов клубен рекорд - гол във всеки един от последните си 28 двубоя за първенство.

Макс Крузе затвърди прекрасната си форма с две попадения (36’, 63’) и асистенция към Милот Рашица (3’) за другия гол на сметката на Вердер. Нападателят на Косово също подаде за един от головете и така си свърши работата, след като преди дни нямаше никакъв шанс в европейската квалификация срещу България, когато направи куп пропуски.

Шведският национал Робин Куайсон пренесе силната си форма от евроквалификациите с попадение и днес - в 52-ата минута, когато противникът водеше с 2:0.

С този успех бременчани изместиха Байер (Леверкузен) от място в зона “Европа”, което е и голямата цел на отбора. Освен това съставът на избрания за треньор на годината Флориан Коофелт е на четвъртфинал за Купата на Германия, където през идната седмица ще спори с Шалке 04.

Майнц 05 пък записа четвърта поредна загуба, но пък е на 10 точки от опасната зона.