Арда тресна 10 от Локо (Сф)

Отборът на Арда спечели с 2:0 домакинството си на Локомотив (София) от 22-ия кръг на Втора лига. Попаденията бяха дело на Венцислав Христов (49) и Иван Коконов (62), които се разписаха след почивката. Още от 34-ата минута гостите играеха с човек по-малко, тъй като Тайдер беше изгонен за втори жълт картон. Той първо фаулира грубо играч на "сините", след което игра с ръка и остави тима си с 10 човека. Преди почивката Цветомир Вачев пропусна отлична възможност за "железничарите", докато домакините бяха по-активни, но без да имат чисти положения.

След почивката домакините натиснаха предвид численото си предимство и в 49-ата минута Христов беше точен. Играчите на Стамен Белчев отбелязаха и второ попадение в 62-ата минута, когато Иван Коконов удвои.

В един момент част от агитката от София напусна клетката, в която беше настанена, като търсеше да провокира феновете на домакините, но до сериозни ексцесии не се стигна.

Успехът изведе новаците на трето място в класирането с 41 точки. Победата беше 12-та за "сините", като доближи тима на пет точки от второто място. Локомотив записа втора загуба в последните три мача, като остана на девето място с 26 точки.

АРДА - ЛОКОМОТИВ (СФ) 2:0

1:0 Христов (49)

2:0 Коконов (62)