Атлетико се събуди с рекорден успех (видео)

След съкрушителната загуба от Ювентус в Шампионската лига и поражението на "Сан Мамес", Атлетико Мадрид си стъпи на краката с убедителен успех при гостуването на Алавес. Срещу баския тим, който се бори за място в Топ 4, "дюшекчиите" бяха безпощадни и се наложиха с 4:0. Това е най-изразителната победа за тима на Диего Симеоне от началото на сезона в Ла Лига. Разликата с водача Барселона отново е 10 точки, а преднината пред третия Реал Мадрид - 5.

Макар и без да играят на максимума на възможностите си, мадридчани с лекота стигнаха до трите точки. За това помогна и слабото представяне на домакините в дефанзивен план. До днес те бяха допуснали по-малко попадения от Реал Мадрид, но срещу Атлетико можеха да инкасират и още по-тежка загуба.

Всичко се разви прекрасно за гостите от първия съдийски сигнал. Саул Нигес пропусна ранен шанс да открие резултата, но при втория си опит не сбърка. Испанският национал се разписа в 5-ата минута след чудесно подаване на Антоан Гризман. Не след дълго Диего Коща с брилянтен удар, от границата на наказателното поле завари неподготвен вратаря на Алавес Фернандо Пачеко. Топката се отклони от левия страничен стълб и влетя в мрежата. Коща обаче се контузи и не излезе през второто полувреме.

До почивката Алавес създаде няколко положения пред вратата на Ян Облак, а веднъж Саул изчити от самата голлиния. Отборът на Абелардо обаче нямаше съпротивителни сили през втората част, когато Атлетико се забавляваше на терена на "Естадио Мендисороса".

В 59-ата минута Тома Льомар изведе Алваро Мората очи в очи с Пачеко, нападателят напредна и безпроблемно заби трети гол за "лос рохибланкос". Малко по-късно гредата попречи на Гризман да остави името си сред голмайсторите в двубоя.

Най-красивият момент в среащата дойде в 84-ата минута. Тогава Коке подаде на Томас, а ганаецът с бомбен шут прати топката под сглобката и оформи крайното 4:0 за Атлетико.

В следващия кръг тимът на Симеоне посреща Жирона на 2 април, а Алавес ще е гост на Севиля на 4-и в мач, който е много важен в контекста на битката за участие в Шампионската лига.