Резервите на Етър не простиха на трупата на Верея (видео)

Втората фаза на родния шампионат започна с очаквана и категорична победа на Етър над Верея. Играчите на Красимир Балъков спечелиха с 3:0 в мача от Група “А” на втората осмица, като това бе най-малкото, с което съперникът от Стара Загора се отърва. На два пъти се разписа Велко Батрович, а един гол добави Даниел Младенов.

Търновци излазоха с част от футболистите, които през сезона получиха по-малко възможности за изява, но това не попречи на домакините да са значително по-класният отбор. Верея пък излезе с доста експериментелна състав, като част от юношите на клуба бяха титуляри, след като голяма част от досегашните чуждестранни играчи напуснаха през седмицата.

След 180 секунди игра домакините създадоха първата си опасност пред вратата на Кристиян Кацарев. Хубава акция отляво на момчетата на Бала завърши с изстрел на Даниел Младенов, но стражът на Верея успя да парира топката.

В 13-ата минута младокът Илия Джамов засече центриране от ъглов удар, но не улучи целта. Последваха два наточни шута на Велко Батрович и ветерана Иван Стоянов.   27-ата минута Стоянов центрира отдясно, топката стигна до Батрович, който отблизо направи 1:0.

В 43-ата минута Дани Младенов се прояви в стил "Меси" и матира бранител и вратаря на Верея, след което на празна врата прати топката в мрежата - 2:0.

В началото на втората част Етър стигна и трети гол. Младият Кольо Станев преодоля двама противници и намери по отличен начин Батрович сам срещу вратаря и отбеляза второто си попадение в мача.

До края на мача Етър можеше да вкара още няколко гола, но пощади съперника и не го разгроми с още по-сериозен резултат.

В класирането Етър вече има актив от 43 точки и почти сигурно ще завърши на първо място в групата, тъй като вторият Ботев (Враца) е с цели 12 точки назад, макар и с мач по-малко. Верея от своя страна остава на дъното с едва шест и все още нито един успех.

Етър - Верея 3:0

1:0 Батрович (27)