Втори пестелив успех за Ирландия в евроквалификациите

Националният отбор на Ирландия постигна втори пестелив успех с 1:0 в евроквалификациите. След като победиха със същия резултат Гибралтар преди дни, днес ирландците излъгаха Грузия като домакин. Единственото попадение в срещата падна в 36-ата минута и негов реализатор бе Конър Хурихейн. Спечелените три точки изведоха Ирландия на първото място в Група D с пълен актив от точки. Втори е отборът на Швейцария, който пропиля аванс от три гола срещу Дания за крайното 3:3.
В 36-ата минута Ирландия поведе с чудесен гол на Конър Хурихейн от свободен удар от около 25 метра. Футболистът на Астън Вила успя да прехвърли стената и да насочи удара си неспасяемо в празния ъгъл на вратата. Така Хурихейн се превърна в първия футболист, отбелязвал от фаул след Роби Брейди, който се разписа във вратата на Оман през август 2016.
В заключителните минути Канкава от състава на Грузия нацели гредата с удар от далечна дистанция, но късметът лиши полузащитника от изравнително попадение.