Италия гази, а Куалярела счупи рекорд

Поредно силно представяне, счупен рекорд и шест гола белязаха мача на Италия с Лихтенщайн в двубой от евроквалификациите от Група J. "Скуадра Адзура" победи своя опонент с 6:0 на "Тардини", а ветеранът Фабио Куалярела вкара два гола за успеха (35', 45') - и двата след точно изпълнение на дузпа. Останалите четири гола във вратата на гостите отбелязаха Стефано Сенси (17), Марко Верати (31), Мойс Кийн (70) и Леонардо Паволети (76).
Фабио Куалярела се превърна в най-възрастния нападател (36 години и 54 дни), отбелязвал гол за Италия. Дон Фабио подобри постижението на Кристиан Панучи (35 години и два месеца), който се разписа във вратата на Румъния през 2008 година.

В 17-ата минута Италия поведе в резултата с гол на Стефано Сенси. Полузащитникът на Сасуоло се възползва от много добро центриране на Леонардо Спинацола, който проби по левия фланг и сложи топката на глава на своя съотборник.

В 28-ата минута Джанлука Манични можеше да удвои преднината на “Скуадра Адзура”. Топката достигна с голяма доза късмет до защитника, който от няколко метра стреля над напречната греда. Три минути по-късно Марко Верати вкара втори гол на “адзурите”. Полузащитникът на Пари Сен Жермен показа чудесна техника в наказателното поле, преодоля двама защитници на Лихтенщайн и с удар в далечния ъгъл удвои.

Положението за Лихтенщайн стана доста тежко в 34-ата минута, в която главният съдия отсъди 11-метров наказателен удар за игра с ръка на бранителя Николай Хаслер при удар на Верати. Зад топката застана неостаряващият Фабио Куалярела, който превърна дузпата в гол. В 44-ата минута Мойс Кийн можеше да отбележи своя втори гол с екипа на националния отбор, но ударът му срещна напречната греда. В добавеното време на първата част Италия получи правото да изпълни втора дузпа, при която останаха сериозни съмнения в правото на решението на главния съдия.
Удар отново на Верати срещна рамото на Даниел Кауфман, но арбитърът отсъди 11-метров наказателен удар, който отново бе превърнат в гол от ветерана Куалярела. Главният съдия показа и директен червен картон на Даниел Кауфман заради това, че защитникът спря топката на самата голлиния.

В 49-ата минута Мойс Кийн се размина отново с гола, след като защитник изчисти топката пред погледна му на метър от голлинията. Няколко минути по-късно Леонардо Спинацола не намери очертанията на вратата със силен удар, насочен към горния десен ъгъл. В 66-ата минута Мойс Кийн проби по лявото крило и центрира по земя, а там Алесио Романьоли, озовал се на върха на атаката, не успя да насочи удара си във вратата от няколко метра. В 70-ата минута правещият страхотен мач Мойс Кийн вкара втория си гол с фланелката на Италия. Леонардо Спинацола центрира към втора греда, където Куалярела свали топката към младия си съотборник, който засече от няколко метра.

Леонардо Паволети ознаменува дебюта си за Италия с гол в 77-ата минута. Удар с глава на нападателя на Каляри бе спасен в първия момент от стража Бенджамин Бухел, но Паволети се ориентира добре в ситуацията и довкара топката във вратата.