Красив автогол качи Украйна на първо място (видео)

С автогол в добавеното време тимът на Украйна триумфира с 2:1 при визитата си на Люксембург във втория си мач от Група В на евроквалификациите. Три дни по-рано гостите бяха измъкнали и 0:0 от Португалия на чужд терен, с което вече са лидери в групата.

Напълно според очакванията тимът на Андрий Шевченко срещна много трудности срещу домакините, които все по-често показват, че вече не са онзи скромен съперник от миналото.

Футболистите на Люксембург дори поведоха чрез нападателя си Давид Тюрпел в 34-ата минута. Шест по-късно украинците изравниха след ювелирен пас на Олександър Зинченко към Виктор Циганков, който успя да забие дебютното си попадение за националния тим.

И двата отбора търсеха победата след почивката, като даже тези на Люксембург отправиха повече изстрели в очертанията на вратата. В продължението обаче Жерсон Родригес имаше нещастието да си забие автогол с глава за крайното 1:2.

Дори и с тази загуба домакините остават пред Португалия в класирането, защото в първия кръг надвиха Литва с 2:1.

В следващия кръг на 7 юни Люксембург гостува на литовците, а Украйна приема Сърбия.