Септември (София) (U16) - ЦСКА-София (U16) 2:0

Албания записа първа победа след уволнението на Панучи (видео)

Албания записа дебютна победа в Група "Н" за Евро 2020, след като надделя с 3:0 над Андора като гост. Армандо Садику (21'), Беким Балай (87') и Амри Абраши (90') донесоха първи успех на "орлите" след уволнението на Кристиан Панучи.

Временният селекционер на албанците Ервин Булку бе направил цели пет промени в състава, като Алижи, Грезда, Каче, Баша и Садику започнаха. Колдо Алварес пък бе извършил две корекции в сравнение със срещата с Финландия, която Андора загуби с 0:2. Родригес и Клементе започнаха днес.

Още в 20-ата секунда гостите можеха да открият резултата, но нямаха късмет, тъй като удар на Узуни срещна гредата.

В 19-ата минута Гомес се отчете с добро спасяване, но две минути след това именно стражът на домакините сгреши, като излезе извън наказателното поле, за да пресрещне едно дълго подаване към Садику. Гомес обаче игра много непохватно с топката и я подари на нападателя на Лугано, който с лекота откри резултата.

Албанците стигнаха до още два гола в самия край на мача. Първо, в 87-ата минута, Балай удвои, след като пресече пас на Ловера, нахлу в наказателното поле и стреля. Получи се рикошет и топката влезе във вратата на домакините за втори път. В шестата минута на добавеното време Абраши оформи крайния резултат, след като довкара една избита от Гомес топка след фаул на Мемушай.

Албания заема трето място във временното класиране в Група "Н" след отборите на Франция и Турция, които имат по две победи след първите два кръга.