Унгарците обърнаха вторите в света (видео)

Унгария стигна до обрат и победа с 2:1 над финалиста от Мондиал 2018 Хърватия в Будапеща. Маджарите преди няколко дни загубиха от Словакия, а днес се оказаха изоставащи в резултата още в 13-ата минута, когато Анте Ребич откри резултата. Това обаче не смути домакините и те обърнаха развоя на този двубой от Група "Е" за Евро 2020 след попадения на Адам Салай (34') и Мате Паткай (76').

Двата отбора изиграха доста равностойно първо полувреме. Унгарците пробваха да наложат натиск в началото. Ловренчич нанесе един изненадващ удар, който бе спасен от Калинич.

В 13-ата минута хърватите поведоха. Модрич проби отдясно, след което намери в наказателното поле Крамарич, който не успя да нанесе удар по топката, но щастливо я изпрати на пътя на Ребич, който стреля в ъгъла отблизо. Бранителите на Унгария претендираха за засада, но повторенията доказаха, че такава няма.

Салай израни в 34-тата след страхотна асистенция на Джуджак, който изведе своя съотборник с хитър пас по земя. Нападателят на Хофенхайм стреля под плонжа на Калинич, който не успя да се намеси добре - 1:1 За Салай това бе пети гол в последните му пет мача за Унгария. Капитанът Джуджак пък отбеляза своя мач №100 с националната фланелка с асистенция.

Второто полувреме започна със същите равностойни действия и двуостра игра. Головите положения обаче липсваха. В 76-ата минута домакините нанесоха своя удар и стигнаха до пълен обрат. Паткай опита да засече с глава центриране от ъглов удар, но Леовац като че ли първоначално спечели въздушното единоборство. Паткай обаче успя да засече с крак рикоширалата топка и да я прати във вратата на Калинич. Това бе първи гол на 31-годишния халф за националния отбор.

В 80-ата минута унгарците едва не стигнаха до трети гол, но след страхотно разбъркване в наказателното поле топката в крайна сметка бе изчистена пред голлинията.

По-рано днес Уелс победи Словакия в другия двубой в тази група. Така четири от петте отбора в нея имат по три точки, като Уелс и Азербайджан са с мач по-малко.