Без победител в балканското дерби

Словения няма победа вече в 10 поредни официални мача. Пред своя публика в Любляна отборът на Матияж Кек стигна само до 1:1 срещу Северна Македония и записа второ равенство в група "G" на квалификациите за Евро 2020. Миха Зайц откри за словенците в 34-ата минута, но малко след почивката Енис Бадри изравни.

Домакините създадоха повече положения, но Андраж Шпорар беше спрян от вратаря на македонците Столе Димитриевски. В 34-ата минута обаче Шпорар се ревншира, като качи топката на главата на Миха Зайц и той с лекота се разписа за 1:0.
Гостите можеха да изравнят чрез ветерана Горан Пандев, но той шутира неточно в края на полувремето. В 47-ата минута Бадри беше намерен на скоросто в наказателното поле и простреля Ян Облак. Малко след това зайц пропусна да вкара втори гол за Словения.

В класирането в групата начело е Полша с 6 точки, пред Израел и Северна Македония с по 4. Словения има 2 точки, а Австрия и Латвия са с нулев актив.