Лева прекъсна головата си суша и изстреля Полша на върха (видео)

След изключително ценната победа над Австрия като гост (1:0), Полша записа втори успех в група "G" на евроквалификациите и оглави класирането с пълен актив от 6 точки. Домакините срещнаха много трудности с Латвия, но благодарение на късни голове на Роберт Левандовски и Камил Глик спечелиха с 2:0.

Героят от мача във Виена Кшищоф Пьонтек започна в титулярния състав на Полша до капитана Роберт Левандовски. Селекционерът на Латвия Славиша Стоянович направи 5 промени в сравнение със загубата от Северна Македония. В атака бившият наставник на Левски пусна Савалниекс и Гутковскис. Изненадващо, гостите започнаха по-силно и в първите минути на два пъти Войчех Шчесни трябваше да се намесва след изстрели на Ракелс и Гутковскис. Карашаукс също пропусна да даде преднина на латвийците.
Чак в средата на полувремето домакините застрашиха вратата на Павелс Стейнборс, но той се справи с удара на Левандовски.  В 35-ата минута отново звездата на Байерн шутира опасно, но този път гредата спаси гостите.

Въреки териториалното си надмощие, поляците трудно стигаха до голови ситуации. В 48-ата минута Камил Гросицки можеше да открие резултата, но Стейнборс спаси. След това вратарят на Латвия изби и удар с глава на Пьонтек.
В 61-ата минута отново Гросицки изскочи непокрит на близката греда, но Стейнборс не позволи да бъде преодолян. Латвийците контраатакуваха опасно, но не се възползваха докрай от свободните пространства в половината на Полша и бяха наказани в 76-ата минута, когато Левандовски засече с глава центриране от левия фланг и опъна мрежата.

Това беше първи гол в последните 9 мача с националния отбор за Лева. Той се представи разочароващо на Мондиал 2018 и отнесе много критики, но днес отново се превърна в спасител за "Дружина полска".
Десетина минути по-късно Якуб Блашчиковски центрира от корнер, а ветеранът Глик скочи най-високо в наказателното поле и успокои феновете на стадиона във Варшава.

Латвийците оставиха добри впечатления с играта си, но вече имат две загуби и са на дъното в групата, заедно с Австрия.