Еден Азар си направи перфектен подарък за мач №100 (видео)

Белгия спечели лесни 3 точки при визитата си на Кипър в мача от втория кръг в група "I" на евроквалификациите. Еден Азар и Миши Батчуай донесоха успеха с 2:0 на гостите с попадения преди почивката. За Азар това бе двубой №100 с националния екип и той го ознаменува с 30-ото си попадение за "червените дяволи". Неговият брат Торган пък асистира за гола на Батшуай.

Любопитен факт е, че двата тима бяха зедно и в квалификациите за Евро 2016 и Евро 2018, като в четирите мача Белгия постигна 4 победи с голова разлика 13:0. Днес серията продължи.
Кипърците разгромиха с 5:0 Сан Марино в първия си мач, но тази вечер не можеха да разчитат на голямата си звезда Пиерос Сотириу. В отсъствието на нападателя на ФК Копенхаген в атака си партнираха Ефрем и Антониу.

Селекционерът на Белгия Роберто Мартинес очаквано заложи в предни позиции на Миши Батшуай, който замести контузения Ромелу Лукаку. Азар и Дрис Мертенс действаха най-близо до централния нападател, а в халфовата линия започнаха Торган Азар, Леандер Дендонкер, Юри Тилеманс и Тимоти Кастане.

Гостите показаха, че искат бързо да решат нещата в своя полза и направиха точно това. В 10-ата минута Батшуай овладя топката в наказателното поле, запази я от няколко бранители и подаде на Азар, който с перфектен изстрел в горния ляв ъгъл на вратата откри резултата. В 18-ата Торган Азар изведе зад защитата Батшуай, той елиминира вратаря Урко Пардо и на прзна врата вкара втори гол за "червените дяволи".

След вете попадения белгийците леко намалиха оборотите, но имаха още положения пред вратата на домакините. Най-чистото от тях пропиля Мертенс. Единственият шанс за Кипър до почивката се откри пред Папулис в 38-ата минута, но Тибо Куртоа внимаваше.

В началото на втората част силен шут на Тилеманс накара стража на Кипър да застине на вратата, но топката мина на сантиметри от гредата. Въпреки гола и асистенцията, Батшуай направи много пропуски. В 68-ата минута той се оказа сам срещу Пардо, но не нанесе добър удар. Белгийците не се напрягаха много до края, а Лаифис пропусна да направи загубата на домакините по-почетна.

След днешния мач в Никозия Кипър продължава да има само едно равенство и вече 11 загуби в двубоите срещу Белгия. В последните 7 двубоя помежду им кипърците дори не са се разписвали.