Италия не сгреши срещу Финландия, 19-годишен с първи гол за "Скуадра адзура" (видео)

Италия надигра с 2:0 като домакин Финландия в първия си мач от квалификациите за Евро 2020. В Удине “адзурите” спечелиха мача от Група “J” с дебютните голове на халфа на Каляри Николо Барела в 7-ата минута и на 19-годишния нападател на Ювентус Мойс Кийн в 74-ата минута. За Кийн това бе едва втори мач с фланелката на “Скуадра адзура”, като стана първият роден през 2000 година, който стартира титуляр за четирикратните световни шампиони.

Играчите на Роберто Манчини излязоха напред в резултата с известна доза късмет след само 7 минути игра. Марко Верати центрира от фаул, футболист на гостите игра с глава, но топката падна удобно на крака на Барела и 22-годишният съотборник на Кирил Десподов в Каляри стреля от дъгата на наказателното поле. Топката рикошира в тялото на финландски футболист, промени траекторията си и се озова във вратата на Лукаш Храдецки. Интересното е, че Барела стана най-младият футболист в историята на Каляри, който се разписва с националната фланелка на Италия. Барела е на 22 години и един месец, докато най-голямата легенда на Каляри и голмайстор №1 в историята на "Скуадра адзура" Джиджи Рива (35 гола) прави това на точно 23 години. Барела също така стана първият играч роден в Каляри, който се разписва за "адзурите".

Най-добрият шанс за изравняване на резултата на Финландия бе в 65-ата минута, когато опитният нападател Теему Пуки получи възможност да стреля от близко разстояние след подаване отдясно, но ударът му бе неточен.

В 74-ата минута Чиро Имобиле изведе Мойс Кийн сам срещу Храдецки и тийнейджърът с хладнокръвен удар преодоля стража за 2:0. Ставайки първият футболист роден през този век, който има гол за Италия.

Десет минути преди края на терена се появи 36-годишният ветеран Фабио Куалярела, който смени Имобиле. Нападателят на Сампдория можеше да направи победата на Италия класическа секунди след влизането си в игра, но Храдецки му попречи да вкара гол. В 85-ата минута Куалярела отново бе много близо до попадение, но този път го спря напречната греда и резултатът се запази 2:0 до края, а “адзурите” започнаха квалификациите по желания от тях начин.

ИТАЛИЯ - ФИНЛАНДИЯ 2:0
1:0 Барела (7)