Синът на играл в ЦСКА зарадва Малта

Малта пребори Фарьорските острови с 2:1 като домакин в дербито на аутсайдерите в Група F на квалификациите за Евро 2020. Първият гол падна в 13-ата минута и беше дело на Кириан Нвоко - син на миналия през ЦСКА в началото на века Чъкс Нвоко. За 21-годишният нападател това беше дебютно попадение за националния тим.

През второто полувреме обаче гостите можеха да изравнят, след като в 62-ата минута спечелиха дузпа, за нарушението при коeто червен картон получи Андрей Агиус. Брандур Олсен обаче пропусна при изстрелa от бялата точка.

В 77-ата минута Стийв Борг реализира второто попадение за малтийците от дузпа и привидно подсигури успеха.

Стигна се обаче до драматичен финал, при който реферът назначи 10-минутно продължение. В деветата от него гостите все пак реализираха чрез Якуп Томсен, но за повече нямаше време.

Малта и Фарьорите бяха в една група и в изминалия турнира за Лигата на нациите. Там северняците бяха по-добри и спечелиха 4 точки от двата мача.