Беласица (Струмица) надви Пирин (Благоевград) в контролна среща

Пирин (Благоевград) отстъпи с 1:3 на отбора на Беласица (Струмица) от Северна Македония в контролна среща, която се игра в село Рилци. Срещата беше изгледана от сочения за нов старши треньор на "орлетата" Иван Стойчев-Дофтора, но съставът и промените в тази среща бяха приоритет на помощника Станислав Бачев, който раздели тима на два равностойни състава. Гостите от Струмица, водени от местната футболна икона и бивш треньор на софийския ЦСКА Гьоко Хаджиевски, откриха резултата в 8-ата минута чрез сърбина Душан Савич.

В 30-ата обаче Мартин Мирчевски удвои след грешка в лявата част на защитата на пиринци. Между двата гола Милен Стоев от Пирин можеше да изравни, но от 1 метър след центриране от корнер улучи гредата. През второто полувреме в игра влязоха за Пирин Любомир Гуцев в защитата и Виктор Янев в предни позиции и играта видимо се подобри.

Именно Янев вкара красиво с глава в 68-ата минута, засичайки центриране от десния фланг. Две минути преди последния съдийски сигнал ветеранът Зоран Балдовалиев от дузпа оформи крайното 1:3.