Силно второ полувреме зарадва Северна Ирландия (видео)

Северна Ирландия започна с победа квалификационната си кампания за Евро 2020. Отборът на Майкъл О'Нийл се наложи с 2:0 над Естония, а успехът беше изкован след почивката, когато точни бяха Ниъл Макгин в 56-ата минута и Стивън Дейвис от дузпа в 75-ата.

В група с Германия и Холандия, северноирландците не можеха да си позволят грешка срещу непретенциозния тим на Естония.  До почивката най-чистото положение в Белфаст пропиля Патрик Макнеър, но през втораат част домакините взеха своето.Макгин откри резултата след кратко разбъркване, при което защитата на гостите не се ориентира, а вратарят Сергей Лемпец нямаше какво да стори. Четвърт час преди края Джордж Савил беше фаулиран в наказателното поле и Стивън Дейвис не сбърка от бялата точка.

В следващия кръг ще приеме Беларус на 24 март.